Metody leczenia

Osteopatia

To dziedzina nauk medycznych, której prekursorem był Andrew Taylor Still. Metoda leczenia oparta na szczegółowej nieinwazyjnej diagnostyce i badaniu manualnym. Według filozofii osteopatycznej człowiek rozpatrywany jest jako całość pod względem struktury jak i funkcji.

Terapia tkanek miękkich

Technikdi terapeutyczne mające na celu uwolnienie restrykcji (ograniczeń) w obrębie powięzi, mięśni, więzadeł oraz ścięgien.

Suche igłowanie

Igłowanie suchą igłą ( igłą do akupunktury) punktów wzmożonej aktywności w tkance mięśniowej i więzadłowej. Precyzyjny zabieg, którego efekty są już po pierwszej wizycie.

Klawiterapia (pinopresura)

Metoda nieinwazyjna polegająca na stymulowaniu mechanizmów naprawczych organizmu za pomocą tzw. klawików. Metoda usprawniania klawiterapią oparta jest na wiedzy o anatomii i fizjologii układu nerwowego, odruchu nerwowym, reakcji naczynioruchowej, sprzężeniu zwrotnym, samoregulacji.

Kinesiotaping

Polega na oklejaniu ciała specjalnymi rozciągliwymi plastrami w celu złagodzenia bólu, dynamicznej korekcji ustawienia ciała, zmniejszenia obrzęków

Trening medyczny

Specjalnie skomponowany program ćwiczeń do potrzeb każdego pacjenta. Oparty na najnowszych i najskuteczniejszych metodach.

Co leczę?

Dolegliwości bólowe

 

Stany po urazach sportowych

 

Stany pooperacyjne