Metody leczenia

Suche igłowanie

Suche igłowanie jest to metoda, której używa się najczęściej przy przeciążeniach układu mięśniowo-szkieletowego człowieka. Jest to bardzo skuteczna metoda walki z bólem.  Suche igłowanie pomaga dotrzeć do tych głębszych struktur mięśniowych, gdzie ręce terapeuty nie są w stanie.

Sam zabieg polega na precyzyjnym wprowadzeniu cienkiej igły akupunkturowej w aktywny punkt spustowy, który zazwyczaj zlokalizowany jest na brzuścu mięśniowym bądź przejściu mięśnia w ścięgno, wywołując tym drżenie mięśnia. Dla pacjenta samo wbicie igły jest bezbolesne, natomiast podrażnienie punktu spustowego wiąże się z odczuciem dyskomfortu, uczucia ‘wypierania’ i drżenia mięśnia, co jest oznaką dezaktywacji tego punktu.

Czy suche igłowanie = akupunktura?

Akupunktura to część filozofii medycyny chińskiej, w której igły akupunkturowe używa się w celu usprawnienia przepływu w kanałach energetycznych człowieka. Natomiast suche igłowanie to działanie na punkty spustowych zlokalizowanych w tkankach miękkich w celu zmniejszenia ich napięcia. Tak więc jedyne, co łączy suche igłowanie i akupunkturę to rodzaj używanych igieł.

Co leczę?

Dolegliwości bólowe

 

Stany po urazach sportowych

 

Stany pooperacyjne